Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba místní knihovny PO 14:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Kontakt:

e-mail: knihovnasobechleby@seznam.cz

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyKatalog Tritius | Soběchleby (knihovnaprerov.cz)

  • Aktuální informace a novinky z knihovny

   AKTUÁLNÍ INFORMACE:

   • Dovolujeme si vás upozornit na plánované uzavření všech oddělení v hlavní budově knihovny na Žerotínově nám. 36 v termínu od 11. 12. do 16. 12. 2023, a to z důvodu výměny oken. Více informací o uzavření knihovny najdete zde
   • Z důvodu malování bude ke konci letošního roku rovněž uzavřena půjčovna pro děti, a to v termínu od 16. 12. 2023 do 1. 1. 2024. Podrobnosti k plánovanému uzavření se dočtete na této stránce.

   PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:     

   • Od začátku listopadu až do konce prosince můžete v Městské knihovně v Přerově zhlédnout výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka v Přerově z ateliéru Světlany Lašákové nazvanou Portrét mého domácího mazlíčka. Kompletní informace o výstavě naleznete zde.
   • Vůně svým kouzelným složením dokáže podpořit naše zdraví. Zajímá vás, jak lze pečovat o zdraví svých dětí prostřednictvím aromaterapie jakožto jedné z metod alternativní medicíny? Veronika Jurečková vám do ní ráda pomůže nahlédnout na své besedě Aromaterapie pro děti pořádané v rámci projektu Bookstart - S knížkou do života. Více se dozvíte na této stránce
   • Alena a Jirka Márovi vám představí na poslední cestovatelské besedě tohoto roku to nejzajímavější ze svých výprav do Anglie, Skotska a Walesu. Společně se podíváme do celé řady měst, budeme se toulat překrásnou přírodou i ochutnávat místní speciality. Celou pozvánku na akci najdete zde.
   • Vánoce se kvapem blíží a vy byste si rádi pořídili do domu nebo bytu nějakou hezkou dekoraci, která dotvoří příjemnou atmosféru? A co takhle si vlastnoručně vyrobit vánoční papírový stromek pod vedením Marcely Voštinkové? Více si přečtěte na další stránce
   • V prosinci se můžete v Městské knihovně v Přerově těšit na poslední letošní prodej vyřazených knih a časopisů z knihovního fondu. Podrobnosti naleznete v tomto článku
   • Tématem druhého podzimního setkání v rámci projektu Bookstart - S knížkou do života bude klasická pohádka „O Budulínkovi“. Obsahem bude její interaktivní čtení s vizuálním a hudebním doprovodem a následné střídání aktivit formou stanovišť. Bližší informace vám přinášíme na následující stránce
   • Svého křtu se dočká již druhá kniha vtipných historek z každodenního života strážníků Městské policie Přerov, jejímž autorem je Miroslav Komínek. Knižní novinka Přerovnáno je pokračováním úspěšného titulu 365 + 1 příběh strážníků z Přerova. Celou pozvánku na křest knihy najdete zde.

   TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

   • Procházky po mořském dně, historické letecké bitvy, zábavné hry, hlavolamy, interaktivní vzdělávání, objevování vesmíru či jurského parku – to všechno teď máte na dosah ruky v Městské knihovně v Přerově, která od října nabízí možnost vyzkoušet si virtuální realitu za pomoci headsetu Oculus Meta Quest 2! Kompletní informace o této nové službě knihovny vám přinášíme zde.
   • Nenechte si coby registrovaný uživatel přerovské knihovny ujít možnost stahování elektronických knih napříč všemi žánry včetně bestsellerů a novinek do vašeho zařízení! Podívejte se na náš přehledný manuál a mějte své e-knihy vždy po ruce. 
   • Chcete si půjčovat prostřednictvím svého uživatelského konta e-knihy, ale vypršela platnost vaší registrace? Obraťte se s tímto požadavkem na nás a zaplaťte registrační poplatek bezhotovostně na účet knihovny! Více se dozvíte v následujícím článku. 
   • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  
   • Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius! Pro lepší orientaci ve vašem čtenářském kontě jsme pro vás připravili krátký a přehledný videonávod. 

Počasí

Úterý Skoro jasno 0/-5 °C
Středa Zataženo 3/0 °C
Čtvrtek Oblačno 2/-1 °C
Pátek Oblačno 1/-4 °C