Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba místní knihovny PO 14:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Kontakt:

e-mail: knihovnasobechleby@seznam.cz

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyKatalog Tritius | Soběchleby (knihovnaprerov.cz)

Aktuální informace a novinky z knihovny

AKTUÁLNÍ INFORMACE:

 • Až do 20. ledna můžete zasílat své přihlášky do výběrového řízení na pozici správce IT systémů knihovny. Pokud rozumíte počítačům a hledáte zajímavou práci na plný úvazek, podívejte se na naši nabídku pracovního místa
 • Hledáme knihovníka/knihovnici na pobočku knihovny v místní části Přerov-Újezdec. Pokud vás tato pracovní nabídka zaujala, podívejte se na bližší informace k výběrovému řízení
 • Upozorňujeme všechny uživatele knihovny, že ve středu 26. ledna bude studovna v hlavní budově na Žerotínově nám. z provozních důvodů otevřena v době od 12.30 do 16.00 hodin. 
 • Informujeme všechny návštěvníky a uživatele knihovny v místní části Kozlovice, že je knihovna pro veřejnost nadále až do odvolání uzavřena, a to z důvodu opravy podlah. Děkujeme za pochopení! 

PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:  

 • Historik a politolog Martin Nekola se již mnoho let věnuje tématu krajanů a exilu. V hloubi zahraničních archivů nalezl řadu pokladů a osobně se potkal s inspirativními lidmi, na které bychom měli být náležitě hrdí, přitom o jejich osudech často vůbec netušíme. Přijďte se dozvědět více na popularizační přednášku Po stopách Čechů ve světě. Vše o akci se dočtete v tomto článku
 • Z důvodu karantény manželů Špillarových rušíme lednovou cestovatelskou besedu o Guatemale. O nezapomenutelné zážitky z této cesty však nepřijdete, beseda se uskuteční v náhradním termínu na podzim 2022. Děkujeme za pochopení! 
 • Chcete zlepšit a procvičit svou paměť a naučit se využívat její kapacitu ve větším rozsahu? Nebo snad máte pocit, že vaše paměť už vám neslouží tak dobře jako dříve? Přihlaste se do kurzu trénování paměti a zjistěte, jak si s pomocí mnemotechnik co nejlépe zapamatovat spoustu informací. Více o kurzu se dočtete na našich stránkách
 • Každé poslední pondělí v měsíci vás zveme do knihovny v Předmostí na neformální přátelské setkání Čaj o páté, při němž si můžete na chvíli odpočinout od každodenních povinností a nerušeně si v kruhu svých známých popovídat o všem, co vás zajímá. Více informací naleznete v tomto článku
 • Tvořivé dílny se i v novém roce konají ve svém obvyklém čase, a to každé první úterý v měsíci. V té únorové se můžete těšit na výrobu srdíčka z provázku. Přečtěte si více o této akci pro všechny šikovné děti, které mají rády kreativní zábavu. 
 • Máte doma povedený kostým svého oblíbeného knižního nebo pohádkového hrdiny? Tak na nic nečekejte, vyfoťte se v něm a snímek nám zašlete. Deskovou hrou odměníme v březnu autory tří snímků, které na Facebooku získají nejvyšší počet lajků. Kompletní pravidla fotosoutěže Hurá do kostýmu najdete zde

TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

 • Víte, že má přerovská knihovna svůj YouTube kanál? Najdete na něm videomanuály k tvořivým dílnám nebo praktické návody, jak využít některé z našich služeb. Staňte se našimi odběrateli a sledujte nás - videa pro vás postupně doplňujeme. Aktuální obsah YouTube knihovny můžete zhlédnout zde.
 • Rádi byste zůstali v bezpečí a pohodlí domova, ale nechcete se vzdát své oblíbené četby? Využijte naši službu a stahujte elektronické knihy, a to napříč všemi žánry! Postup, jak jednoduše a rychle získat e-knihu do vašeho zařízení, naleznete včetně videonávodu v našem přehledném manuálu.
 • Chcete si půjčovat prostřednictvím svého uživatelského konta e-knihy, ale vypršela platnost vaší registrace? Obraťte se s tímto požadavkem na nás a zaplaťte registrační poplatek bezhotovostně na účet knihovny! Více se dozvíte v následujícím článku. 
 • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov v blízkosti infostánku! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  

Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius! Pro lepší orientaci ve vašem čtenářském kontě jsme pro vás připravili krátký a přehledný videonávod.

Počasí

Sobota Oblačno 2/-1 °C
Neděle Zataženo 3/0 °C
Pondělí Zataženo 4/2 °C
Úterý Oblačno 5/3 °C