Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba místní knihovny PO 14:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Kontakt:

e-mail: knihovnasobechleby@seznam.cz

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyKatalog Tritius | Soběchleby (knihovnaprerov.cz)

  • Aktuální informace a novinky z knihovny

   AKTUÁLNÍ INFORMACE:

   • V Městské knihovně v Přerově aktuálně hledáme nového kolegu do knihovnického týmu na pozici knihovník v místní části Penčice. Veškeré informace k výběrovému řízení najdete na webových stránkách knihovny.
   • Rádi bychom vás informovali o změnách provozní doby v období letních prázdnin, ke kterým dojde na všech našich pracovištích. Na kompletní přehled se podívejte zde

   PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:     

   • Od začátku května do konce června můžete v Městské knihovně v Přerově zhlédnout prodejní výstavu snímků přerovského fotografa Bohumila Kratochvíla nazvanou Ptactvo Přerovska. Výstava je k dispozici v učebně na Žerotínově nám. a je přístupná v době konání kulturních a vzdělávacích akcí nebo na vyžádání.
   • Také v červnu můžete v Městské knihovně v Přerově navštívit tradiční prodej vyřazených knih a časopisů z knihovního fondu. Většinu vámi vybraných knih si budete moci odkoupit za 10 Kč, časopisy za 2 nebo 5 Kč. Bližší informace naleznete zde.
   • Svatojánské ořechy - tak zní název nejnovější knihy Lenky Chalupové, kterou přerovská spisovatelka představí veřejnosti na svém autorském čtení spojeném s besedou a autogramiádou, kde bude kniha zároveň slavnostně pokřtěna. Celou pozvánku na akci najdete na následující stránce
   • Holky, kluci, už se těšíte na prázdniny? Přijďte nám ještě poslední den školního roku cestou domů ukázat své vysvědčení do knihovny a my vám za něj dáme malou odměnu! Na následujících řádcích se dočtete více.

   TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

   • Sezóna dovolených a letních výletů je pomalu za dveřmi, proto nepodceňte přípravu a vybavte se na své toulky laminovanými turistickými mapami,  které vám rádi půjčíme v oddělení pro dospělé. Zeptejte se na ně přímo u personálu knihovny nebo se podívejte na následující přehled
   • Nenechte si coby registrovaný uživatel přerovské knihovny ujít možnost stahování elektronických knih napříč všemi žánry včetně bestsellerů a novinek do vašeho zařízení! Podívejte se na náš přehledný manuál a mějte své e-knihy vždy po ruce. 
   • Chcete si půjčovat prostřednictvím svého uživatelského konta e-knihy, ale vypršela platnost vaší registrace? Obraťte se s tímto požadavkem na nás a zaplaťte registrační poplatek bezhotovostně na účet knihovny! Více se dozvíte v následujícím článku. 
   • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  
   • Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius! Pro lepší orientaci ve vašem čtenářském kontě jsme pro vás připravili krátký a přehledný videonávod. 

Počasí

Pondělí Oblačno až zataženo s občasným deštěm 20/12 °C
Úterý Zataženo 17/13 °C
Středa Oblačno 25/12 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 21/15 °C