Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba: PO 13:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyhttp://katalog.knihovnaprerov.cz/sobechleby/

Městská knihovna v Přerově

Aktuální informace a novinky z knihovny 

AKTUÁLNÍ INFORMACE:

 • S politováním oznamujeme všem našim čtenářům a uživatelům, že k 30. 9. 2020 ukončuje svůj provoz pobočka knihovny na Trávníku, sídlící v budově Chemoprojektu. Více informací o důvodu zrušení této pobočky a o dalším postupu se dočtete na našich webových stránkách.
 • Až do pondělí 31. 8. 2020 funguje Městská knihovna v Přerově v prázdninovém režimu, s čímž souvisí drobné změny pracovní doby všech pracovišť. Více informací o současném provozu knihovny v období letních prázdnin naleznete na našich webových stránkách.

PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:

 • Cestujete letos po Česku? Tak neváhejte a zužitkujte své nově nabyté poznatky! Putování po českých hradech a zámcích - tak zní název vědomostní internetové soutěže, do které se můžete zapojit po celé prázdniny! Při hledání správných odpovědí na otázky získáte pár skvělých tipů na zajímavé výlety a jako bonus můžete vyhrát zábavnou deskovou hru od Albi "Znáte Česko?", která udělá radost celé rodině. Podmínky a soutěžní otázky naleznete na našich webových stránkách.  
 • Máte rádi luštění osmisměrek? Pak vám snad uděláme radost naší prázdninovou soutěží "Národní přírodní rezervace v Česku", v níž právě osmisměrky hrají hlavní roli! Každé prázdninové úterý hledejte na našem webu novou soutěžní osmisměrku a soutěžte o jednu ze tří dárkových sad pro luštitele! Podmínky a soutěžní osmisměrky naleznete na našich webových stránkách.
 • Také naše další letní soutěž nazvaná "Vrcholy českých pohoří" je určena všem příznivcům luštění, tentokrát však oblíbeného číselného hlavolamu sudoku! Nová soutěžní zadání objevíte na našem webu každý prázdninový čtvrtek a za jejich správná řešení můžete rovněž získat jednu ze tří dárkových sad plných luštění. Podmínky a soutěžní sudoku naleznete na našich webových stránkách. 
 • Prázdniny jsou již sice ve své druhé polovině, ale vy se stále ještě můžete zastavit pro oddechovou knihu nebo časopis v našem letním bazénovém stánku, v jehož nabídce najdete i bezplatné připojení k síti Wi-Fi! Bazénová půjčovna knih a časopisů je k dispozici všem návštěvníkům přerovského koupaliště až do 31. srpna a jak funguje tato služba, která je pro všechny zájemce zdarma, se dozvíte na našich webových stránkách.
 • Také v srpnu probíhají v půjčovně pro děti tradiční tvořivé dílny, v nichž si malí šikovní výtvarníci mohou vlastnoručně vytvořit jednoduché výrobky z dostupných materiálů. Podívejte se na přehled tvořivých dílen, které jsou tentokrát zaměřeny na téma Léto v lese!

TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

 • Potřebujete svou návštěvu v knihovně rychle vyřídit nebo chcete mít jistotu, že si požadovanou knihu nevypůjčí jiný čtenář dřív než vy? Pošlete nám svou objednávku a my vám daný titul připravíme! Bližší informace o odložení knih ze skladu a z volného výběru najdete na našich webových stránkách.
 • Je vás doma více a všichni navštěvujete přerovskou knihovnu? Vyřiďte si u nás finančně výhodnou rodinnou registraci až pro šest členů společné domácnosti! Více informací o této službě naleznete na našich webových stránkách.
 • Čeká vás dlouhé cestování? Zpříjemněte si ho třeba poslechem audioknih z našeho hudebního oddělení, kde je pro vás k dispozici skutečně pestrý výběr mluveného slova napříč všemi žánry. Přehled všech dostupných audioknih naleznete v našem on-line katalogu.
 • Neumíte si představit dovolenou bez knih, ale zároveň potřebujete ušetřit místo ve svém zavazadle? Ideální řešení představují knihy v elektronické podobě, které si jednoduše stáhnete do svého mobilního zařízení! Postup, jak e-knihy stahovat a následně pohodlně číst, najdete v tomto manuálu.
 • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov v blízkosti infostánku! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  
 • Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius!

Počasí

Úterý Zataženo 28/20 °C
Středa Jasno 29/18 °C
Čtvrtek Polojasno 30/17 °C
Pátek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 28/18 °C