Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba místní knihovny PO 14:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Kontakt:

e-mail: knihovnasobechleby@seznam.cz

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyKatalog Tritius | Soběchleby (knihovnaprerov.cz)

  • Aktuální informace a novinky z knihovny

   AKTUÁLNÍ INFORMACE:

   • Od 1. 9. 2023 jsou všechna pracoviště a oddělení Městské knihovny v Přerově opět otevřena ve své obvyklé provozní době. Na kompletní přehled se můžete podívat na této stránce
   • Dovolte nám, abychom vám popřáli příjemně strávený sváteční den a upozornili vás, že všechna pracoviště přerovské knihovny budou ve čtvrtek 28. 9. 2023 uzavřena.

   PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:     

   • Až do konce října můžete v Městské knihovně v Přerově zhlédnout výstavu fotografií cestovatele a muzikanta Pavla Kadlíčka nazvanou KyrgyzBike 2019. Výstava je k dispozici v době konání kulturních a vzdělávacích akcí nebo na vyžádání. 
   • Nový školní rok je tady a na všechny školou povinné nyní bude čekat celá řada úkolů. Jedním z nich je obalování učebnic, se kterým všem malým i větším školákům v knihovně po celé září rádi pomůžeme. Veškeré informace o akci Obal si svou učebnici najdete zde
   • Průkaz do knihovny může být jednou z věcí, která se vám bude během studia náramně hodit! Pokud ho tedy ještě nemáte, vypravte se během září do knihovny a my vám dáme registraci na jeden rok úplně zdarma! Více o podmínkách akce Back to school si můžete přečíst v tomto článku.
   • Po tříměsíční pauze v září opět navazujeme na cyklus cestovatelských besed a zveme všechny posluchače na putování po krajině jižního Španělska s fotografkou Pavlou Bičíkovou. Pozvánku na přednášku s názvem Žhavá Andalusie naleznete zde
   • Ve své říjnové přednášce nazvané Vláda a doba Karla VI. a Marie Terezie obrátí vyškovský historik Josef Špidla pozornost na dvě významná letošní výročí, a to 300 let od zvolení Karla VI. českým králem a 280 let od zvolení Marie Terezie českou královnou. Na této stránce naleznete celou pozvánku na akci.
   • Na podzim pokračujeme v Městské knihovně v Přerově v projektu Bookstart - S knížkou do života, v rámci něhož opět uskutečníme setkání určená pro rodiče s dětmi ve věku od 2 do 4 let. Tématem prvního podzimního setkání bude veselá pohádka od Josefa Čapka „O pejskovi a kočičce“. Bližší informace najdete v následujícím článku.
   • Máte volné sobotní odpoledne a přemýšlíte, co podniknout? Přijďte k nám do půjčovny pro děti, kterou pro vás od října znovu otevíráme každou druhou sobotu v rámci našich odpoledních programů pro dětské čtenáře. Podrobnosti naleznete na této stránce
   • U příležitosti letošního Týdne knihoven pořádá Městská knihovna v Přerově již potřetí Den otevřených dveří s komentovanými prohlídkami hlavní budovy knihovny na Žerotínově náměstí. Veškeré informace o této akci se dočtete zde.
   • Také v říjnu se můžete v Městské knihovně v Přerově těšit na tradiční prodej vyřazených knih a časopisů z knihovního fondu. Přečtěte si více v tomto článku
   • Potřebujete vytvořit pozvánku nebo leták na akci? Chtěli byste věnovat originální přání nebo si navrhnout vlastní vizitku? Městská knihovna v Přerově vás zve na tři lekce kurzu Grafika snadno a rychle, ve kterém se naučíte pracovat s moderní webovou platformou Canva. Kompletní informace o kurzu vám přinášíme zde.

   TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

   • Dostali jste za úkol vypracovat prezentaci či seminární práci a hodil by se vám seznam literatury? Na základě vašeho požadavku zpracujeme v knihovně rešerši, tedy soupis záznamů dokumentů k požadovanému tématu. Více o této poskytované službě se dozvíte zde
   • Nenechte si coby registrovaný uživatel přerovské knihovny ujít možnost stahování elektronických knih napříč všemi žánry včetně bestsellerů a novinek do vašeho zařízení! Podívejte se na náš přehledný manuál a mějte své e-knihy vždy po ruce. 
   • Chcete si půjčovat prostřednictvím svého uživatelského konta e-knihy, ale vypršela platnost vaší registrace? Obraťte se s tímto požadavkem na nás a zaplaťte registrační poplatek bezhotovostně na účet knihovny! Více se dozvíte v následujícím článku. 
   • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  

   Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius! Pro lepší orientaci ve vašem čtenářském kontě jsme pro vás připravili krátký a přehledný videonávod.

Počasí

Středa Skoro jasno 25/13 °C
Čtvrtek Polojasno 25/12 °C
Pátek Zataženo 25/12 °C
Sobota Zataženo 21/15 °C