Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba místní knihovny PO 14:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Kontakt:

e-mail: knihovnasobechleby@seznam.cz

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyKatalog Tritius | Soběchleby (knihovnaprerov.cz)

Aktuální informace a novinky z knihovny

AKTUÁLNÍ INFORMACE:

 • Rádi bychom vás upozornili na změnu umístění návratového zařízení KnihoBOX, které slouží k samoobslužnému vracení vašich knižních výpůjček. Od 31. 10. naleznete KnihoBOX v OC Galerie Přerov vedle eskalátoru a bankomatů mezi prodejnami H&M a Klenoty Aurum (v blízkosti vchodu do centra z ulice Šířava).

PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:    

 • Od listopadu do konce letošního roku můžete v Městské knihovně v Přerově zhlédnout výstavu snímků slabozraké fotografky Hany Juříkové nazvanou Moravské Slovácko. Výstava je přístupná návštěvníkům v době konání kulturních a vzdělávacích akcí pro školy a veřejnost. 
 • Nestíháte nás navštívit během pracovního a školního týdne? Máte volné sobotní odpoledne a přemýšlíte, co podniknout? Přijďte k nám do půjčovny pro děti, kterou pro vás od podzimu nově otevíráme každou druhou sobotu! Více informací o sobotních odpoledních programech pro dětské čtenáře se dozvíte zde.
 • Chcete se dozvědět více o činnosti Probační a mediační služby? Přijďte na veřejnou debatu občanů se zástupci této instituce na téma Pachatelé a jejich oběti aneb Když vám zasáhne do života trestný čin. Více se dočtete zde.
 • Ke konci roku si připomeneme velké výročí, a to 430 let od narození významné regionální osobnosti Jana Amose Komenského v tvořivé dílně nazvané Vánoční 3D přání pro Komenského, kterou zakončíme celoroční projekt Poznáváme tradice a řemesla s knihovnou. Více o projektu naleznete v tomto článku.
 • Navštivte poslední cestovatelskou besedu tohoto roku a vydejte se s Přerovany Alenou a Jiřím Márovými na dobrodružnou a nezapomenutelnou výpravu po Mexiku a Guatemale. Pozvánku na besedu naleznete na další stránce
 • Oblíbili jste si vítězku televizní soutěže amatérských pekařů a pekařek Martinu Kynstlerovou a rádi byste měli doma její kuchařku? Zastavte se pro ni u nás v knihovně a nechejte si ji od autorky i vlastnoručně podepsat. Více se dočtete zde
 • Vánoce se kvapem blíží a vy byste si rádi pořídili do domu nebo bytu nějakou hezkou dekoraci, která dotvoří příjemnou vánoční atmosféru? Přijďte si ji vlastnoručně vyrobit k nám na dětské oddělení do vánoční tvořivé dílny pod vedením floristky Kristýny Janáčkové. Na další informace se podívejte na této stránce
 • Také na konci roku se můžete v přerovské knihovně těšit na tradiční prodej vyřazených knih a časopisů za symbolické ceny. Na termín posledního letošního prodeje se podívejte zde

TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

 • Vánoce jsou již skoro za dveřmi a vy si stále ještě nevíte rady, čím obdarovat své nejbližší? Věnujte jim milé překvapení v podobě dárkového poukazu v hodnotě 200 Kč, který slouží k zaplacení registračního poplatku nového uživatele nebo k ročnímu prodloužení registrace stávající. Více se dočtete na této stránce
 • Využijte coby registrovaný uživatel přerovské knihovny možnost stahování elektronických knih napříč všemi žánry včetně bestsellerů a novinek do vašeho zařízení! Podívejte se na náš přehledný manuál a mějte své e-knihy vždy po ruce. 
 • Chcete si půjčovat prostřednictvím svého uživatelského konta e-knihy, ale vypršela platnost vaší registrace? Obraťte se s tímto požadavkem na nás a zaplaťte registrační poplatek bezhotovostně na účet knihovny! Více se dozvíte v následujícím článku. 
 • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  
 • Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius! Pro lepší orientaci ve vašem čtenářském kontě jsme pro vás připravili krátký a přehledný videonávod. 

Počasí

Pondělí Zataženo 6/5 °C
Úterý Zataženo 5/3 °C
Středa Oblačno 4/1 °C
Čtvrtek Polojasno 3/0 °C