Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba: PO 13:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Kontakt:

e-mail: knihovnasobechleby@seznam.cz

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyhttp://katalog.knihovnaprerov.cz/sobechleby  nebo  Katalog Tritius | Soběchleby (knihovnaprerov.cz) a nebo Soběchleby (knihovnaprerov.cz)

Aktuální informace a novinky z knihovny 

AKTUÁLNÍ INFORMACE:

 • Na základě nového mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR si vás dovolujeme informovat o otevření všech našich pracovišť pro veřejnost od pondělí 12. dubna 2021, a to v jejich standardní provozní době. Bližší informace o aktuálním provozu knihovny najdete v tomto článku. 

 

PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:  

 • Od března až do června potrvá na našich pracovištích čtenářská soutěž pro děti s názvem Čtení není nuda!, v níž na devět nejúspěšnějších čeká poukaz do knihkupectví v hodnotě 300 Kč. Pravidla soutěže se dočtete v následujícím článku.
 • Připojte se k nám na další online cestovatelskou besedu a vydejte se tentokrát objevovat známé i neznámé krásy Českého ráje s Pavlou Bičíkovou! Společně zavítáme do skalních měst, na českorajské sopky, hrady, zámky i tajemné zříceniny. Bližší informace o besedě naleznete na této stránce.
 • Po delší pauze se v květnu opět můžete v Městské knihovně v Přerově těšit na prodej vyřazených knih a časopisů z knihovního fondu. Většinu vámi vybraných knih si budete moci odkoupit za 10 Kč, časopisy za 2 až 5 Kč. Více se dozvíte na následující stránce
 • Hledáte vhodný program pro své děti na letní prázdniny? A co takhle přihlásit je na rytířský příměstský tábor s knihovnou? Pokud chcete, aby vaše děti zažily během prázdnin zábavný týden s pestrým programem, čtěte dál. 
 • Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci informujeme uživatele, že knihovna až do odvolání nepořádá žádné kulturní ani vzdělávací akce pro školy a veřejnost (kromě akcí konaných online).

TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

 • Je vás více ve společné domácnosti a navštěvujete knihovnu? Využijte naši rodinnou registraci za 150 Kč na celý rok, a to až pro 6 členů se stejnou adresou trvalého bydliště! Bližší informace o této službě najdete v následujícím článku. 
 • Rádi byste zůstali v bezpečí a pohodlí domova, ale nechcete se vzdát své oblíbené četby? Využijte naši službu a stahujte elektronické knihy, a to napříč všemi žánry! Postup, jak jednoduše a rychle získat e-knihu do vašeho zařízení, naleznete včetně videonávodu v našem přehledném manuálu.
 • Chcete si půjčovat prostřednictvím svého uživatelského konta e-knihy, ale vypršela platnost vaší registrace? Obraťte se s tímto požadavkem na nás a zaplaťte registrační poplatek bezhotovostně na účet knihovny! Více se dozvíte v následujícím článku. 
 • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov v blízkosti infostánku! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  
 • Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius! Pro lepší orientaci ve vašem čtenářském kontě jsme pro vás připravili krátký a přehledný videonávod. 

Počasí

Středa Zataženo 7/2 °C
Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 4/2 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 6/1 °C
Sobota Zataženo 6/3 °C