Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

Provozní doba: PO 13:00 - 18:00 hodin

Knihovník: Petr Pečánka

Kontakt:

e-mail: knihovnasobechleby@seznam.cz

Knihovna nabízí bezplatný přístup na internet.

Využijte online katalog knihovnyhttp://katalog.knihovnaprerov.cz/sobechleby  nebo  Katalog Tritius | Soběchleby (knihovnaprerov.cz) a nebo Soběchleby (knihovnaprerov.cz)

 Aktuální informace a novinky z knihovny 

AKTUÁLNÍ INFORMACE:

  • Od pondělí 15. 2. 2021 umožňuje knihovna svým uživatelům vracení a půjčování knihovních dokumentů prostřednictvím "výdejních okének", a to na všech pracovištích knihovny včetně knihoven místních částí ve standardní provozní době. Bližší informace o této službě najdete v tomto článku. 

 

PROBÍHAJÍCÍ A PŘIPRAVOVANÉ AKCE:  

  • Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Keňa se stala inspirací pro její knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice, Očarovaná, Nezlomný a Svítání nad savanou. Během online přednášky Afrika v románech se přenesete do exotické Keni prostřednictvím fotografií, videa, autorčina vyprávění i úryvků z jejích knih. Bližší informace se dočtete na našich webových stránkách.
  • Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR a vyhlášení nouzového stavu informujeme návštěvníky a uživatele Městské knihovny v Přerově, že až do odvolání nepořádá knihovna žádné kulturní ani vzdělávací akce pro školy ani veřejnost (kromě akcí konaných online). 

TIPY NA SLUŽBY KNIHOVNY:

  • Nenašli jste požadovanou knihu v knihkupectví, v antikvariátu ani v internetovém obchodě? Pravděpodobně se může jednat o dílo nedostupné na trhu (DNNT), které vám nyní Městská knihovna v Přerově umožňuje v digitalizované podobě zpřístupnit. Více informací o této nové službě knihovny se dočtete v tomto článku.
  • Zdroje a služby knihoven se i nadále přesouvají do online prostředí. Zjistěte i vy v tomto článku, co všechno vám zavřené knihovny mohou nabídnout přes internet!
  • Rádi byste zůstali v bezpečí a pohodlí domova, ale nechcete se vzdát své oblíbené četby? Využijte naši službu a stahujte elektronické knihy, a to napříč všemi žánry! Postup, jak jednoduše a rychle získat e-knihu do vašeho zařízení, naleznete včetně videonávodu v našem přehledném manuálu.
  • Chcete si půjčovat prostřednictvím svého uživatelského konta e-knihy, ale vypršela platnost vaší registrace? Obraťte se s tímto požadavkem na nás a zaplaťte registrační poplatek bezhotovostně na účet knihovny! Více se dozvíte v následujícím článku. 
  • Potřebujete vrátit knihy, ale nemáte zrovna cestu do knihovny nebo máme právě zavřeno? Využijte náš KnihoBOX - samoobslužné návratové zařízení pro jednoduché a rychlé vracení knih, které je umístěno v nákupním centru Galerie Přerov v blízkosti infostánku! Více informací o vracení knih touto moderní cestou se dočtete na našich webových stránkách.  
  • Vyhněte se zbytečným upomínkám za pozdě vrácené dokumenty a prodlužte si výpůjčky pomocí svého čtenářského konta v našem on-line katalogu Tritius! Pro lepší orientaci ve vašem čtenářském kontě jsme pro vás připravili krátký a přehledný videonávod. 

Počasí

Pondělí Skoro jasno 5/1 °C
Úterý Skoro jasno 3/-1 °C
Středa Jasno 5/-3 °C
Čtvrtek Zataženo 12/-1 °C