Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Obecní organizace > Knihovna Soběchleby

Knihovna Soběchleby

Soběchleby 132

oznamujeme čtenářům, že v pondělí bude knihovna otevřena od 13:30 do 17:30 hod. Děkujeme za pochopení.
knihy

Provozní doba: PO 13:00 - 18:00 hodin

knihovník: Petr Pečánka

knihovna nabízí
bezplatný přístup na internet

Využijte online katalog knihovny:

http://katalog.knihovnaprerov.cz/sobechleby/

Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace

 

Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Aktuální informace
a novinky z knihovny
č. 11/2019
 

Březen je tradičně označovaný jako měsíc všech čtenářů a čtenářek. Pravidelně pořádané celorepublikové akce v rámci tohoto měsíce si každoročně kladou za cíl vyzdvihnout společenský význam četby a zvýšit její atraktivitu, propagovat činnost knihoven a informačních center mezi širokou veřejností, zvýšit zájem o služby knihovnických zařízení a vzájemně propojit nejen čtenáře a nejrůznější instituce zabývající se fenoménem čtenářství, ale i ty, kteří si k četbě svou cestu teprve hledají.

Více informací na našich www stránkách.

 

Holky, kluci, máte rádi deskové, karetní a jiné společenské hry, ale doma si nemáte s kým zahrát? Chcete si vyzkoušet hry, které ještě neznáte a poznat nová pravidla? Nebo prostě jen přemýšlíte, jak smysluplně zahnat nudu ve společnosti kamarádů? Pak vás rádi uvítáme v našem herním klubu Háčko, kde na vás čeká spousta zajímavých her, soutěží, příležitostných turnajů nebo rozmanitých pohybových aktivit na oblíbené herní konzoli XBOX!

Více informací na našich www stránkách.

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE


ČTVRTEK
21
březen
Význam roku 2019 a vaše osobní roční vibrace dle numerologie

Chtěli byste rozumět číslům, odhalit jejich pozitivní působení a využít je jako vhodnou pomůcku v různých životních situacích? To vše dokáže numerologie – věda, která pracuje s energií čísel, z nichž dokáže vyčíst důležité informace o naší osobě – proč jednáme určitým způsobem, čím jsou ovlivněny naše vztahy s okolím či jaké jsou naše slabé a silné stránky. Co nám přinese rok 2019, jaký bude mít na nás vliv právě z pohledu numerologie a jaká je naše osobní roční vibrace vám na své přednášce prozradí numeroložka Dagmar Halotová.

Další informace

 

PÁTEK
22
březen
Zaměstnej svůj mozek – zahraj si Cortex!

Chcete otestovat svou logiku, postřeh, rychlost a koordinaci? Blesková patnáctiminutová hra Cortex pro 2 až 6 hráčů vám to umožní! Přijďte si mezi nás zasoutěžit do našeho Háčka a zažít spoustu zábavy s ostatními účastníky našeho herního klubu.

Další informace

 

PONDĚLÍ
25
březen
Čaj o páté

V 19. století si vévodkyně Anna Marie z Bedfordshiru pokusila zkrátit dlouhou pauzu od oběda do večeře tím, že si o páté hodině nechala připravit čaj. Na čaj a na kus řeči pak zvala vznešené přátele, a tak se brzy zrodila sympatická společenská tradice. Pojďme ji nyní společně obnovit a posedět nad šálkem dobrého čaje v příjemné společnosti!

Další informace

 

PONDĚLÍ
25
březen
Jak si udržet své zdraví

Chtěli byste se naučit rozpoznat signály, které nám dává naše tělo? Chcete zjistit, jaké jsou příznaky zdravotních potíží a jak ovlivňuje životní styl naše zdraví? Pokud se zajímáte o tuto problematiku a hledáte cenné rady nebo odpovědi na vaše otázky, navštivte přednášku Jany Pechové. Přednáška se uskuteční v pondělí 25. března 2019 od 10.30 hodin na pobočce Městské knihovny v Přerově na Velké Dlážce 44.

Další informace

 

PONDĚLÍ
25
březen
Kulturní akademie knihovny – Albert Einstein

Březnové setkání Kulturní akademie knihovny bude věnováno nejvýznamnějšímu vědci 20. století Albertu Einsteinovi. Připomeneme si jeho dětství, studentská léta, zaměstnání a největší vědecké úspěchy. Vyprávět si budeme o nejbližší rodině – manželkách i dětech a také o zálibách a přátelích tohoto geniálního vědce.

Další informace

 

STŘEDA
27
březen
Varanger: norská konečná – Arktida Evropy

Poloostrov Varanger je nejodlehlejší a turisty téměř nedotčená oblast severovýchodního Norska v kraji Finnmark. Kus krajiny, z níž dýchá arktický závan starobylosti doby ledové, která nemá stromů a silné větry jsou zde doma. Rozervané pobřeží, na němž se uchytili první osadníci, jímž dávalo obživu chladné a často rozbouřené Bárentsovo moře.

Další informace

 

STŘEDA
27
březen
MS Excel 2016 pro mírně pokročilé

Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce do počítačového kurzu pro mírně pokročilé uživatele, kteří si chtějí prohloubit své znalosti práce s tabulkovým editorem MS Excel 2016. Kurz volně navazuje na pořádaný kurz Základy práce s tabulkovým editorem Microsoft Excel.

Další informace

 

PONDĚLÍ
1
duben
Základy ovládání PC s Windows 10 pro začátečníky

Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce do počítačového kurzu pro úplné začátečníky, kteří se chtějí seznámit s operačním systémem Windows 10. Počítačový kurz je zaměřený na základy ovládání PC / notebooku, používání klávesnice, myši a touchpadu. Účastníci tohoto vzdělávacího kurzu si osvojí základy používání operačního systému Microsoft Windows 10, naučí se používat základní integrované aplikace.

Další informace

 

ÚTERÝ
2
dubna
Tvořivá dílna – létající čarodějnice

Jaro je tady a je třeba ho náležitě přivítat a oslavit – a kdy jindy, než o Filipojakubské noci z 30. dubna na 1. května! Tato noc je totiž každoročně nocí všech čarodějnic z celého světa, které se slétají na svůj čarodějnický rej! Přijďte se proto na tento svátek připravit k nám na dětské oddělení, kde si budete moci vyrobit krásnou papírovou létající čarodějnici!

Další informace

 

ČTVRTEK
4
dubna
Keňa v románech – beseda se spisovatelkou Hanou Hindrákovou

Spisovatelka Hana Hindráková si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Keňa se stala inspirací pro její knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice, Očarovaná a Nezlomný. Během přednášky se přenesete do exotické Keni prostřednictvím fotografií, videa, autorčina vyprávění a úryvků z jejích knih. Součástí besedy bude i prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy z nairobských chudinských čtvrtí.

Další informace

 
 

Počasí

Sobota Jasno 20/4 °C
Neděle Zataženo 14/7 °C
Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 9/5 °C
Úterý Skoro jasno 10/3 °C