25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Soběchlebský Š-krpál 2017 -výsledky

Soběchlebský Š-krpál 2017 -výsledky

Závod, na který samotní účastníci budou dlouho vzpomínat. To byl Soběchlebský Š-krpál, který proběhl 23.9.2017. Dlouho dopředu nám věštily rosničky počasí, že nás nečeká zrovna slunečný závod. Každý s napětím vzhlížel k obloze, a i když pořadatelům v pátek svítilo sluníčko, tak v sobotu ráno už je čekala pořádná dešťová smršť, která zrušila dětské běžecké závody. Po dohodě s organizátory byly tyto závody přesunuty na pátek 29.9.2017.

Touha uskutečnit hlavní běžecký závod byla velká a tak možná i navrchu někdo vyslyšel přání závodníků a v pravé poledne přestalo pršet. Bylo to jako výstřel ze startovací pistole. Na trať dlouhou 11,7 km se vydalo 19 běžců, které dopolední hustý déšť neodradil, aby se zúčastnili tohoto závodu. Do cíle dorazili téměř všichni účastníci, z nichž byl mezi muži nejrychlejší Michal Přikryl a mezi ženami Dvořáková Eva. Z vítězství ve své kategorii se radovala i místní běžkyně Eva Tomášková.

Všem vítězům, a nejen jim, gratulujeme za účast na tomto, můžeme říct, vydařeném závodu. Velkou pochvalu za organizaci závodu si zasluhují pořadatelé, a spousta dobrovolníků, bez kterých by závod nebyl závodem a po celou dobu vytvářeli závodníkům domácí atmosféru. Poděkování patří i všem sponzorům.

Věřím, že tento závod si u nás najde místo a budeme se těšit, že v  avizovaném termínu 15. 9. 2018 se sejdeme v hojnějším počtu.