Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úřad práce ČR

Úřad práce ČRV souvislosti s krizovými opatřeními se na Úřadě práce ČR v následujícím období předpokládá zvýšený zájem občanů o evidenci na úřadu práce. Vzhledem ke zkrácení úředních hodin a omezení osobních kontaktů jen po předchozí telefonické domluvě, přijímá nové žádosti o zprostředkování zaměstnání a žádosti o podporu v nezaměstnanosti pouze v elektronické podobě nebo písemnou formou prostřednictvím pošty nebo vhozením příslušných formulářů do schránky umístěné ve vstupním prostoru  Úřadu práce ČR – kontaktního pracoviště Přerov, Žerotínovo nám. 168/21, Přerov (schránka je přístupná denně od 6:00 do 18:00 hodin). Proto ve spolupráci s obcí, v duchu proklientského přístupu, chceme předejít zbytečným cestám občanů v těch případech, kdy nemají možnost elektronického přístupu a museli by cestovat do Přerova pouze za účelem vyzvednutí formulářů. V příloze je přiložena Žádost o zprostředkování zaměstnání, Žádost o podporu v nezaměstnanosti a Informace pro uchazeče k jejich možnému poskytnutí občanům obce.

K Žádosti o podporu v nezaměstnanosti (žádost nelze podat samostatně ale jen v kombinaci s žádostí o zprostředkování zaměstnání)je nutné doložit skutečnosti rozhodné pro přiznání a poskytování podpory v nezaměstnanosti, a to dobu důchodového pojištění v délce alespoň 12 měsíců v posledních 2 letech před podáním žádosti, např.

  • evidenční list důchodového pojištění nebo potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti (pracovněprávní vztah, služební poměr)
  • potvrzení o zaměstnání (zápočtový list)
  • doklad o výkonu jiné výdělečné činnosti
  • potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného výdělku
  • u osoby samostatně výdělečně činné potvrzení o době trvání účasti na důchodovém pojištění a o vyměřovacím základu.

V případě nároku na odstupné je třeba doložit potvrzení zaměstnavatele o vyplacení odstupného pro účely poskytování podpory v nezaměstnanosti.

Dále je třeba doložit prvotní doklad(y) o ukončení pracovněprávního vztahu v posledních 6 měsících před podáním žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

Nezapomeňte v žádosti uvést telefonický i e-mailový kontakt.

Informace pro uchazeče.docx

Žádost o podporu v nezaměstnanosti.pdf

Žádost o zprostředkování zaměstnání.pdf


Počasí

Středa Oblačno 21/7 °C
Čtvrtek Zataženo 16/11 °C
Pátek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 16/9 °C
Sobota Zataženo 16/7 °C