Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
Akce na hradě Helfštýn
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23
odstávka elektřiny 23.6.2021
24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Napouštění bazénů z vodovodní sítě má svá pravidla

Napouštění bazénů z vodovodní sítě má svá pravidlaStále roste počet domácností, které si pořizují na zahradu bazén. Vlastní bazén znamená řadu výhod, ale nabízí se i otázka, jak ho správně napouštět.

Pokud majitel napouští bazén z veřejného vodovodu, měl by dodržet tyto zásady:

  • Především respektovat nařízení obce o případném omezení užívání pitné vody z veřejného vodovodu
  • Při napouštění větších bazénů nad 20 m3 z vodovodní přípojky vždy kontaktovat dodavatele pitné vody na dispečinku a tyto své záměry s pracovníky konzultovat, aby nedošlo k poklesu tlaku v síti a dalším problémům spojeným s nadměrným odběrem vody
  • Ideální je bazén napouštět pomalu – to znamená zvolit menší odtok vody z kohoutku a klidně rozvrhnout napouštění do delšího časového období – tedy napouštět vodu postupně po několik nocí. Nejvhodnější je období mimo špičku – v nočních hodinách, kdy je spotřeba vody minimální.

Proč je důležité napouštět bazén podle pravidel?

Majitelé často chtějí mít své bazény napuštěné co nejrychleji. Při příliš rychlém napouštění bazénů dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a dochází k zakalení vody.

Majitel bazénu si tak silným proudem vody může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům.

Kromě zakalení vody, může dojít i k poklesu tlaku v síti a tyto problémy se mohou současně projevit i u jiných odběratelů.

Napouštění bazénu ze studny

V případě napouštění bazénu ze studny může také dojít k zakalení vody v důsledku uvolnění nečistot. Je také nutné vědět, zda voda ze studny nepředstavuje zdravotní riziko.

Voda do bazénu z cisterny

Pozvolné napouštění bazénů je zdlouhavé a pro řadu uživatelů nekomfortní. Proto mají možnost zajistit si napuštění vody jednoduše a bez komplikací, a to objednáním cisterny přímo u svého dodavatele pitné vody.

Napouštění bazénů z vodovodní sítě má svá pravidla | Komunální ekologie (komunalniekologie.cz)


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Počasí

Pondělí Jasno 23/10 °C
Úterý Zataženo 27/12 °C
Středa Polojasno 27/18 °C
Čtvrtek Jasno 28/15 °C